Strona głównamotoryzacja

Na własną rękę czy na skup, jak sprzedać używany samochód

Data: 2020-10-05, Data edycji: 2021-06-20

Sprzedać używane auto szybko i za satysfakcjonującą cenę to nierzadko nie lada sztuka – zwłaszcza że na rynku samochodów z drugiej ręki panuje ogromna konkurencja. Kierowcy często decydują się na sprzedaż na własną rękę, ale to nie jedyne rozwiązanie.

Sprzedaż auta we własnym zakresie – jak się do niej przygotować?


Sprzedać samochód poprzez ogłoszenie zamieszczone w prasie czy na odpowiednim portalu internetowym nie jest wcale tak łatwo, jak się może wydawać. Oczywiście są modele aut, które cieszą się od lat niesłabnącą popularnością, np. Volkswagen Golf, Volkswagen Passat, Opel Astra czy Audi A4 i A6 – w tych przypadkach spora jest szansa na sprzedaż „od ręki”. Przeważnie jednak trzeba się nastawić na dłuższy okres oczekiwania na nabywcę – może się on wydłużyć nawet do wielu miesięcy. Niezwykle ważne jest to, aby w ogłoszeniu podać dane najważniejsze z punktu widzenia kupującego i opatrzyć opis dobrymi zdjęciami. W cenie jest uczciwość, dlatego zatajanie istotnych informacji, np. o usterkach, nie wchodzi w rachubę. Przy sprzyjających warunkach uda się w miarę prędko sfinalizować transakcję. Co jednak robić, gdy pieniądze są potrzebne „na już”?

Skup samochodów – czy to się opłaca?


Wielu kierowców, którzy chcą sprzedać auto szybko i w korzystnej dla siebie cenie, decydują się na rozwiązanie, jakim jest skup samochodów. Warszawa należy do grona miast, gdzie prowadzony jest skup używanych aut przez wyspecjalizowane w tym firmy, np. Używane Jak Nowe. Omawiany wariant sprzedaży ma liczne zalety. Przede wszystkim właściciel pojazdu nie musi czekać na pieniądze – płatności są realizowane natychmiastowo. Samochód zostaje rzetelnie wyceniony przez profesjonalistów, stąd pewność, że jego wartość nie będzie zaniżona. Odkup odbywa się na podstawie umowy kupna-sprzedaży, w związku z czym sprzedający ma jasną sytuację prawną. Ponadto firmy prowadzące skup używanych samochodów niejednokrotnie proponują możliwość pozostawienia samochodu w rozliczeniu przy zakupie nowego lub używanego pojazdu.

Przeczytaj również:

Długoterminowy wynajem samochodów w Szczecinie dlaczego warto Jednym z funkcjonujących w Szczecinie rozwiązań transportowych, z jakich mogą korzystać prywatni i biznesowi klienci, jest długoterminowy wynajem samochodów. Co warto wiedzieć na temat tej usługi i jakie ma ona zalety?

Wymiana oleju i filtra oleju, konieczność czy zbędna fanaberia Jak często wymieniać olej i filtr. Czy robić to samemu? Gdzie zrobić zakupy?