Strona głównamotoryzacja

Długoterminowy wynajem samochodów w Szczecinie – dlaczego warto

Data: 2020-06-19, Data edycji: 2020-06-19

Czym jest długoterminowy wynajem samochodów?


Długoterminowy wynajem samochodów często jest definiowany jako forma dzierżawy, która umożliwia korzystanie z wybranego auta przez określony czas za ustaloną z góry miesięczną opłatę o niezmiennej wysokości. W Szczecinie wynajem samochodów na długi termin dotyczy zwykle umów trwających od 2 do 5 lat. Umowa określa także szacowany przebieg pojazdu oraz dodatkowe warunki dotyczące m.in. możliwości nabycia pojazdu po zakończeniu umowy czy kwestii związanych z serwisem i ubezpieczeniem. W mieście takim jak Szczecin, wynajem aut długoterminowy to usługa świadczona przez różne firmy, np. PANEK S.A.

Długoterminowy wynajem samochodów – największe korzyści


W Szczecinie wypożyczalnia aut oferująca długoterminowy wynajem ma wielu klientów korporacyjnych, niemniej na korzystanie z omawianej usługi coraz częściej decydują się mniejsze firmy oraz osoby prywatne. Główną jej zaletą są stałe koszty, które bez problemu da się wkalkulować w budżet firmowy lub domowy. Opłata nie zmienia się przez cały czas trwania umowy.
a
Zakup ubezpieczenia leży po stronie wypożyczalni, wymiana opon i obowiązkowy serwis najczęściej też. Klient pokrywa koszty paliwa. Przy tej formie wynajmu nie musi się martwić o ryzyko spadku wartości pojazdu, a zakup auta po zakończeniu umowy jest dobrowolny. Z punktu widzenia firm niezwykle ważne jest to, że całą miesięczną ratę można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. W Szczecinie wypożyczalnia samochodów mająca w ofercie wynajem długoterminowy proponuje szeroki wybór aut, co pozwala na dostosowanie pojazdu do konkretnych potrzeb.

Wynajem długoterminowy to sprawdzony sposób na obniżenie kosztów korzystania z samochodu. Nie trzeba zaciągać kredytu, aby co kilka lat cieszyć się z nowego auta. Opłata za wynajem często jest korzystniejsza niż rata kredytu.